Dekontaminační zóny Noopli

Pro dokonalé očištění obuvi i manipulační techniky od prachových částic i antimikrobiální kontrolu v čistých provozech.

Omyvatelné polymerní antimikrobiální zóny Noopli slouží pro zachycení jemných nečistot z podrážek obuvi a koleček vozíků všude, kde je třeba zabránit kontaminaci čistých prostor a kontrolovaného prostředí. Díky možnosti opakovaného vyčištění rohože Noopli značně snižují ekologickou zátěž v porovnání se strhávacími fóliemi. 

Vyrábějí se ve čtyřech verzích, od lehkých určených pro pěší a lehké ruční vozíky až po zátěžový model s vyztuženým povrchem, který je vhodný i pro přejezdy manipulační techniky do 3000 kg. Verze Noopli pochozí a Noopli zátěžová mají garantovanou životnost 3–5 let.

Materiál u všech typů obsahuje antibakteriální stříbro, které zajistí výrazné snížení přenosu bakterií a plísní. Kontrolovaná výrobní prostředí jsou tak ještě více chráněna před vniknutím škodlivé kontaminace. 

Instalaci podle typu rohože můžete provést sami, nebo ji zajistí školený technik.

Hlavní výhody dekontaminačních zón Noopli

  • určeno pro pěší osoby i manipulační techniku
  • redukce nečistot i s mikrobiologickou ochranou
  • sníží přenos patogenů od velikosti 2 mikronů
  • vysoce odolný omyvatelný povrch
  • celková výška produktu jen 2 mm
  • výkonné a nákladově efektivní řešení
  • rozměrově flexibilní (role o šířce 1,2 a 2 m)

Z výzkumů

Společnost 3M uvádí, že 80 % nečistot je do budov vnášeno na podrážkách bot. Člověk, který kráčí rychlostí cca 3 km/h, může vytvořit 5 milionů částic za minutu (0,3 mikronu a větší), je to neuvěřitelně důležitý aspekt kontroly. Nejvýznamnější a nejpočetnější částice v kritických prostředích mají velikost menší než 10 mikronů (př. lidský vlas je mezi 50 a 150 mikrony s velikostí bakterií od 0,5 do 50 mikronů). Studie na Bath University v roce 1996 (odkazovaná Gerrym Proutem) zjistila, že strhávací fólie jsou relativně neúčinné ve srovnání s polymerním roztokem ve vztahu k zachycení částic menších než 50 mikronů. 

Zdroj: Gerry Prout, 2009. Povaha a environmentální dopad kontroly kontaminace na úrovni podlahy. European Journal of Parenteral & Pharmaceutical Sciences , 14/1, 13-18.

Více o systémech Noopli najdete na https://www.noopli.com 

Máte zájem o naši čisticí techniku?

Kontaktujte nás a probereme spolu vaše dotazy a požadavky…