Zavedení dekontaminační zóny zvýšilo kvalitu provozu v závodech BAPA

Potravinářská výroba společnosti BAPA s.r.o. využívá ve svých výrobních halách čistící a dekontaminační zóny ProfilGate. Zvyšuje tak mikrobiální čistotu provozu i pracovní obuvi svých zaměstnanců.

Výrobní společnost BAPA s.r.o. má dlouholetou tradici ve vlastní produkci hotových jídel, baget a sendvičů s rozvozem po celé ČR i SR. Původně rodinná česká společnost založená již v roce 1996 je nyní součástí nadnárodní skupiny Orkla Foods Česko a Slovensko a.s.

Ve dvou tuzemských závodech vyrábí jídla z kvalitních surovin podle tradičních receptur. Po uvaření jsou jídla balena do plastových obalů s ochrannou atmosférou, šetrně pasterována a následně šokově ochlazena. To vše bez jakýchkoliv chemických konzervantů. Jídla jsou kontrolována na všech stupních výrobního procesu.

Součástí kontrolních procesů jsou i analýzy rizik a nebezpečí kontaminace výrobních prostor. Jedním z potenciálních míst možného znečištění High care zóny jsou chodby vedoucí ze zázemí zaměstnanců do výrobní haly. Druhým rizikovým bodem kontaminace je východ z výrobní haly do dalších prostorů závodu.

Na základě provedené analýzy bylo rozhodnuto o instalaci rohoží ProfilGate sti 45 aqua, které dokážou obuv při vstupu dezinfikovat a zároveň ji mechanicky zbavit nečistot a při odchodu zachytit zbytky potravin.

Limitujícím parametrem při výběru byl omezený prostor pro instalaci dezinfekční zóny a současně zajištění bezpečnosti pracovníků. Systém ProfilGate byl vybrán proto, že vyhověl požadavkům jak na velikost, tak i na kombinovatelnost mokrých a suchých zón. Suchá část zóny zajistí, že se neroznáší vlhkost z rohože a nehrozí uklouznutí osob.

„Jako pozitivum čistících zón ProfilGate bych vyzdvihla to, že nijak nenarušují chod provozu, přechod přes ně je bezproblémový a čistění jednoduché. Po roce používání se nejen zvýšila mikrobiální čistota provozu a pracovní obuvi, ale ukazuje se, že zóny nejsou nijak opotřebeny a jsou stále 100% funkční“, komentuje svoje zkušenosti paní Iveta Kalousová, vedoucí výroby ve společnosti BAPA s.r.o., výrobce hotových jídel, baget a sendvičů.

www.bapa.cz

Zpět na reference

Máte zájem o naši čisticí techniku?

Kontaktujte nás a probereme spolu vaše dotazy a požadavky…