Výroba masných a lahůdkářských výrobků VÁHALA s čisticími zónami ProfilGate

Společnost VÁHALA a spol. s r.o. má na trhu masných a lahůdkářských výrobků své pevné místo. Denní produkce přesahuje 25 tun, v sezónních obdobích i 50 tun. Rodinná výrobní firma má tradici již od roku 1933 a stále si zakládá na vysoké kvalitě produktů. Svoje masné a lahůdkářské produkty dodává nejen na trh v České republice, ale i do Německa, Rakouska, Itálie a Maďarska.

Požadavky na čistotu a hygienu potravinářských provozů se řídí pravidly standardů IFS a BRC. BRC Global Standard od září 2022 zvýšil nároky o povinné čištění průmyslových vozíků. Mobilní vybavení musí povinně od roku 2023 procházet očistou a dezinfekcí před vstupem do výrobních prostor. Nařízení vychází ze zjištění, že kola vozíků a podrážky obuvi pracovníků jsou významnými přenašeči možné kontaminace potravin. 

Rodinná výrobní firma VÁHALA si kvalitu svých produktů hlídá a proaktivně eliminuje potenciální rizika ve výrobě. I přes vyšší počáteční investici si pro čištění a dezinfekci provozu mezi balírnou a skladem zvolili čisticí systém ProfilGate, vyvinutý pro automatické čištění kol manipulační techniky i obuvi zaměstnanců bez použití energie. Patentovaný systém roštů s kartáčovými lištami je schopen dlouhodobě zajistit stálou čistotu a minimalizaci kontaminace.

 „Inovativní varianta očisty a dezinfekce s čistícími zónami ProfilGate nás velmi zaujala. V rámci přístavby nové haly pro balení a skladování výrobků jsme se rozhodli investovat do zlepšení systémů čištění provozů. Dezinfekční zóna je instalována na přechodu z manipulačního skladu do čistých prostor s balením produktů. Po přibližně půl roce užívání oceňujeme u zóny ProfilGate efektivní čištění kol elektrických i ručních vozíků, čímž je zvýšen hygienický standard celé haly s balícím provozem. Současně zůstávají čisté i podlahy ve skladu“, komentuje svoje zkušenosti Bc. Renata Ressel, manažerka kvality VÁHALA a spol. s r.o., výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků.

www.vahala.cz

Zpět na reference

Máte zájem o naši čisticí techniku?

Kontaktujte nás a probereme spolu vaše dotazy a požadavky…